رفع معضل پسماند فقط با کمک شهروندان میسر میشود - شهرداری آبدانان

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

⭕️رفع معضل پسماند فقط با کمک شهروندان میسر میشود،زیرا شهر خوب را شهروندان می سازند

✍️شهردار آبدانان در گفتگو با خبرنگار ما گفت:شهرداری آبدانان امروزه با مشکلات عدیده ای روبرو است که می توان به بدهی های میلیاردی حقیقی و حقوقی ، عقب افتادگی کارهای عمرانی بیشمار و جدیدا معضل پسماند اشاره کرد که همگی دست به دست هم داده تا این ایام صورت خوشی از شهرداری آبدانان در اذهان متبادر نگردد.
🔆به گزارش گفتمان: مهندس ذبیح اله دوستی اظهار داشت: لازمه ی غلبه بر این مشکلات تلاش و جدیت شهرداری و اعضای شورا در کنار تعامل سایر دستگاهها و از همه مهمتر همکاری و مشارکت مردم می باشد.
🔆 وی با بیان اینکه یکی از مشکلات امروز جامعه شهری معضل پسماند و زباله است بیان کرد روزانه صدها تن زباله تولید می شود که کار جمع آوری و امحا آنها یکی از مهمترین دغدغه های شهرداری ها است.
🔆 مهندس دوستی ادامه داد: طی روزهای اخیر به دلیل مستهلک و خراب شدن ماشین آلات پسماند و نیز عدم رعایت و همکاری مردم سیمای شهر جلوه ای ناخوشایند را به خود گرفته بود که با کمک دهیاریها و با استفاده از ماشین آلات آنها که جای تقدیر نیز دارد توانستیم این موضوع را مدیریت کنیم .
🔆 شهردار آبدانان اضافه کرد: خوشبختانه با تلاش همکاران ماشین آلات تعمیر و به روال کار برگشته اما داشتن شهری پاکیزه و تمیز تنها مستلزم ماشین آلات مکانیزه و حضور همیشگی پرسنل خودم شهرداری نیست، بلکه پای کار بودن مردم و مشارکت آنها در حفظ و نگهداری شهر از الزامات انکار ناپذیر می باشد.
🔆 آقای دوستی با اشاره به وظایف شهرداری و مسئولیت پذیری شهروندان خاطرنشان کرد شهرداری به وظایف محوله خود عمل خواهد کرد ولیکن انتظار ما از مردم و شهروندان این است که در بحث پسماند، زباله های خود را جمع آوری و در موعد مقرر و زمان تعیین شده از سوی ماشین آلات حمل زباله درب منزل و یا در مکانهای تعبیه شده جاسازی و از بازاریان و کسبه خواست از ریختن زباله در خیابان و کانالهای آب خودداری کنند که این کار اخلاقا و قانونی خلاف و خطا وبه دور از فرهنگ شهروندی محسوب می شود.
🔆ایشان در پایان تاکید کرد: لازمه ی داشتن شهری زیبا با آلمان های روز شهرهای بزرگ در گرو همکاری و پای کار بودن مردم و مشارکت همه احاد امکان پذیر خواهد بود.